מרפק טניס/גולף

תופעה שכיחה של דלקת אצל  שחקני טניס או אנשים המרבים להשתמש בזרועותיהם בתנועות חוזרות ונשנות.

עם זאת, רבים מהאנשים הלוקים בתופעות אלה כלל אינם עוסקים בענפי הספורט הללו.

מרפק טניס

 דלקת מרפק הטניס נגרמת ממאמץ יתר עקב עומס או תהליך ממושך החוזר ונישנה שגורם לכשל של הרקמה ומתבטא בקרעים מיקרוסקופיים במסת השריר של עצם הזרוע במרפק.

כמו כן, התהליך הדלקתי הממושך במרפק הטניס נובע מליקוי במנגנון הריפוי של הנזק לשריר . ברקמה החולה במרפק הטניס  ניתן לראות הופעת משקעי סידן או הסתיידויות באזורי המעבר בין שריר- גיד -עצם  וכן רקמת גירעון. ממצאים אלו במרפק הטניס מתרחשים לאורך זמן, ומבטאים תהליך דלקתי כרוני הגורם לסבל ממושך.

מרפק גולף

תהליך דלקתי בחלק הפנימי של המרפק, המלווה בכאבים שמקורם בקרעים מיקרוסקופיים של השרירים האחראיים על כיפוף שורש כף היד והאצבעות, עקב עומס יתר ושימוש מופרז בתנועתיות זו. הכאב יכול להופיע בפיתאומיות או בהדרגתיות ועשוי להחמיר כתוצאה מפעילויות שונות כגון: הרמת משא, לחיצת יד , פתיחת מנעול הדלת. טווח הגילאים של הסובלים ממרפק הגולף הינו רחב ונע בין  20 ל- 50 שנים.

המודל הטיפולי המיוחד במרפאת ד"ר טובי

טיפול במרפק טניס וטיפול במרפק גולף מתבצע במספר דרכים:

כפתרון לבעיות ההסתיידות אנחנו מציעים טיפול באורתוספק (מתוצרת חברת מדיספק). המכשיר שולח לאזור הבעייתי גלי הלם אקוסטיים, שמרעידים את מקום ההסתיידות ומפוררים אותה, עד שהיא מתמוססת ונספגת בגוף. עקב כך, מוגברת זרימת הדם לאזור והדלקת והכאבים נעלמים. מיועד לטיפול במרפק טניס וטיפול במרפק גולף.

אם להסתיידות מתלווים כאבי שרירים, אפשר לשלב גם טיפול ברדיאלספק (מתוצרת מדיספק), הנמשך 6-5 דקות, פעמיים בשבוע, במשך שלושה-ארבעה שבועות.

ניתן במידת הצורך לשלב הזרקת תכשירים הומיאופתיים ואוזון לאזור הדלקתי.

מחקרים תומכים ומאמרים

מאמר בנושא גלי הלם – טיפול יעיל להסתיידויות גידים בכתף, דורבן העקב, מרפק טניס ומרפק גולף – מאת האורתופד איתן טובי (מגזין Cosmetique, אוקטובר 2008)

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!


שם מלא

דואר אלקרוני

טלפון

wordpress themes